Локо София с труден успех над Берое (видео)

Локомотив София се изкачи с едно място в класирането на българската футболна лига, след като победи Берое Стара Загора с 1:0 като домакин в мач от 28-ия кръг. "Железничарите" са с 28 точки и две повече от Пирин Благоевград.

Двата отбора не направиха много през първото полувреме, но пък Локомотив се възползва от единственото положение. В 39-ата минута Кевин Маи дриблира пред наказателното поле и изведе Карлос Франса зад гърба на защитата, а нападателят на домакините бе точен за 1:0.

Берое бе най-близо до изравняване в 58-та минута на мача. След центриране топката достигна до Уерик Каетано и той я изпрати към горния десен ъгъл, но Красимир Станоев я изби с глава и Локо запази лидерството си.

Берое загуби двубоя с Локомотив и остана на десетото място с 32 точки. Старозагорци са първи над чертата на последната шестица, водейки с две точки на Хебър (Пазарджик)