Ботев Враца и ФК Крумовград не си вкараха

Ботев Враца и Крумовград завършиха наравно 0:0 в среща от 28-ия кръг на Първа лига. Така отборът на Крумовград запази шестата си позиция с актив от 40 точки, а Ботев Враца остава петнадесето място с 19 пункта.

Крумовград започна по-силно и създаде няколко интересни ситуации пред Федерико Бариос, но Матей Шимич и Клайдер Машедо бяха неточни. В 32-ата минута Ботев Враца имаше добра възможност, като удар на Браян Мендоса бе спасен от Янко Георгиев.

В края на полувремето Браян Переа имаше добра възможност, но бе блокиран от противников защитник.

На почивката Станислав Генчев извади от игра Алекс Колев и пусна на негово място Октай Юсеин. Националът на България напусна принудително терена, след което е бил пратен към болницата във Враца поради съмнение за счупена кост в крака.

Ботев Враца опита натиск в началото на второто полувреме, а удари на Мартин Смоленски и Мирослав Маринов не намериха целта.

В 65-ата минута Димитър Тонев от Крумовград направи най-големия пропуск в мача. Крилото бе изведен в наказателното поле, но ударът му бе майсторски спасен от Бариос.

До края на срещата липсваха интересните моменти и срещата приключи без победител.