Лудогорец се справи с 10 от Берое (видео)

Лудогорец победи като гост Берое Стара Загора с 2:0 в последна среща от 22-ия кръг на Първа футболна лига. Франсиско Гомес-Сон в 24-ата и Руан Секо в 62-ата минута бяха точни за успеха. Домакините останаха с човек по-малко на терена още в началото на второто полувреме, когато вратарят Родриго Ачинели получи червен картон.

Със спечелените три точки шампионите отново се върна на върха в класирането с 48 точки актив, колкото има и на Черно море на втората позиция. Берое допусна 11-о поражение от началото на сезона и остава на десето място с 25 точки.

Гостите от Разград достигнаха до първата си ситуация за гол още в 6-ата минута на мача. Тодор Неделев центрира от корнер и намери Руан Секо, който стреля с глава, но покрай вратата.

Отборът на Лудогорец откри резултата в 24-ата минута след гол на Франсиско Гомес-Сон. Клод Гонзалвеш подаде към Рик Джонатан в наказателното поле. Бразилецът овладя топката на гърди, но беше притиснат от няколко защитници на Берое и загуби контрол. Най-близо до ситуацията беше Сон, който с техничен удар по земя вкара топката в мрежата.

В 36-ата минута гостите организираха бърза контраатака, при която Рик Джонатан изведе Руан Секо сам срещу вратаря и за него не беше проблем да се разпише. При гола обаче останаха съмнение за засада. Последва проверка със системата за видеоарбитраж ВАР, която потвърди засадата и попадението беше отменено.

Малко преди почивката домакините успяха да създадат най-чистото си положение. Вини Трибуле получи топката на левия фланг и подаде в наказателното поле Каетано, но Падт спаси.

В началото на втората част Берое остана с 10 души на терена, след като Родриго Ачинели беше изгонен. При контраатака за разградчани вратарят излезе извън наказателното поле, за да пресече пас към Секо, но не успя да изчисти добре. Нападателят овладя топката и се опита да го прехвърли, но Ачиели игра с ръце извън наказателното поле и получи директен червен картон.

В 63-ата минута Лудогорец вкара втори гол в мача. Той бе дело на Руан, чийто страхотен удар от воле от границата на наказателното поле прати топката под горната греда.

След това темпото на игра спадна, двамата треньори направиха доста смени, но до ново попадение не се стигна и Лудогорец спечели мача с 2:0.

В следващия кръг на 3 март Берое ще гостува на ЦСКА, а Лудогорец ще бъде домакин на ФК ЦСКА 1948.