Левски с втори пореден успех с човек по-малко на терена

Левски спечели втори двубой с човек по-малко на терена. Срещу Пирин "сините" вкараха победното попадение, след като Хосе Кордоба бе отстранен от игра. Първият такъв случай бе при 2:0 при визитата на Славия, като тогава и двете попадения паднаха в момент, в който отборът бе с 10 души на терена.

Хосе Кордоба стана вторият изгонен играч на Левски през сезона. Първият бе Хасими Фадига - при 2:0 над Славия в "Овча купел". И двамата бяха изгонени с директни червени картони след намеса на ВАР. Той ще бъде наказан за домакинството на Арда, което е в събота, 24 февруари, от 17:45 часа на "Георги Аспарухов".

За първи път през сезона Левски постига две поредни победи като гост. "Сините" завършиха есенния дял с 1:0 над Ботев Враца.

"Сините" вече са с положителен баланс при визитите - 4 успеха, 4 равенства и 3 поражения, при голова разлика 15-12.

За първи път през сезона отборът спечели двубой с 2:1.

Двама играчи дебютираха със "синята" фланелка - крилото Фабио Лима започна като титуляр на "Христо Ботев", а през втората част игра Карлос Охене. Така треньорът на Левски Николай Костов вече е използвал 26 играчи през кампанията, като от тях 13 са българи, а също толкова чужденци. Още двама иностранци очакват първите си двубои за сините - уругваецът Хоакин Фернандес и словакът Патрик Мислович.

Рикардиньо вкара шести гол в Първа лига (има 18 двубоя) и вече е водещият реализатор на тима в първенството. С 5 попадения е Джавад ел Джемили.

Левски вкара двата гола на Пирин до почивката. Така сините вече имат 16 попадения през първите полувремена на шампионатните двубои, толкова са отбелязали и през вторите, пише "Тема Спорт".