Левски с победа срещу юношите на Шахтьор

Левски надделяха Шахтьор U19. "Сините" се наложиха с 2:1 срещу отбора от Донецк до 19 години, но за отбелязване е, че с изключение на няколко футболисти, които са по-опитни, Николай Костов също напълни състава с млади футболисти, на които даде шанс. Тимът игра стабилно и направи много пропуски. За отбелязване, че двете нови попълнения Фабио Лима и Хоакин Фернандес отбелязаха първите си попадения, макар и в неофициален мач.

В 6-ата минута дойде първата добра ситуация. Гаоте направи двойно подаване с Йовов и показа добра скорост, нахлу в наказателното поле, но сбърка с последния пас. В 9-ата минута пак Гаоте бе изведен в наказателното поле и този път пробва сам да завърши с диагонален удар, но нямаше достатъчно сила в него и стражът на Шахтьор се справи. Постепенно и украинците пробваха да натиснат и на свой ред да създадат някакви ситуации за гол. При едно влизане към наказателното поле играч на Шахтьор отправи силен удар, който Андонов отрази в корнер.

В 19-ата минута "сините“ получиха дузпа. Фабио Лима премина през Валентин Халонский го задържа. Потърпевшият застана зад топката и отбеляза хладнокръвно първия си гол със "синия“ екип, макар и в неофициален мач – 1:0.

След гола Левски продължи да натиска и да пресира съперника в собствената му половина. В 28-ата минута все пак украинците стигнаха до добра атака и дори до попадение във вратата на Иван Андонов. Антон Дрозд подаде прострелно към Игор Князев, който отблизо реализира, но попадението бе правилно отменено заради засада. В 33-ата минута украинците имаха нова хубава атака. Антон Демченко бе изведен от дълбочина, премина през Иван Андонов и насочи топката в опразнената врата, където обаче се бе върнал Виктор Любенов и изчисти пред голлинията. В 43-ата минута Денис Сметана пробва силен шут, но над вратата.

В началото на втората част на терена се появи новото попълнение Хоакин Фернандес. В 51-ата минута играч на "Шахтьор“ направи уникален пропуск, след като получи топката отдясно и от малкото наказателното поле прати топката в аут. В 61-ата минута Илиян Стефанов имаше златен шанс да удвои. Вратарят на Шахтьор Владислав Кравец сбърка при изнасянето и подари топката на Стефанов, който обаче се забави и не успя да вкара. Само минута по-късно обаче "Левски“ удвои. Марин Петков центрира прецизно отляво и новото попълнение Хоакин Фернандес успя да засече на скорост и реализира – 2:0.

В 65-ата минута Фадига овладя една топка след грешка на украинците, но след това стреля много слабо и не успя да вкара. Само секунди по-късно пак Фадига бе фаулиран на границата на наказателното поле. В 71-ата минута Иван Лосенко стреля много силно, но Андонов се справи и изби.

В 85-ата минута "сините“ направиха много силна контра атака. Фадига напредна с топка в краката, пусна към Марин Петков, който отляво пробва удар, топката бе избита, а Митков се опита да направи добавка с глава, но стреля слабо.

В 88-ата минута Шахтьор намали. Фадига сбърка една топка в центъра, след което украинците организираха хубава атака и топката стигна до Антон Дрозд, който реализира – 2:1.

В 89-ата минута "сините“ пропиляха отлична възможност. Марин Петков се пребори за една топка отляво, сви я към Фабио Лима, но първоначално бразилецът бе блокиран. Фадига обаче бързо му върна топката и крилото стреля още веднъж, но ударът му бе избит пред голлинията. Това бе и последната атака в мача, в който Левски записа втора поредна победа в контролите.

ЛЕВСКИ – ШАХТЬОР U19 2:1

1:0 Фабио Лима (д) 22′, 2:0 Хоакин Фернандес 62′, 2:1 Антон Дрозд 88′