ЦСКА с поражение от поляци в Турция

ЦСКА загуби с 0:2 първия си приятелски мач срещу полския Корона Килце. В първата среща от предсезонната подготовка възпитаниците на Нестор Ел Маестро играха добър и комбинативен футбол, но отстъпиха в резултата. През първите 20 минути нямаше особени опасности пред двете врати.

В 32-та минута символичните гости уцелиха греда. В последвалата атака с отлично спасяване се отличи Густаво Бусато. В 36-ата минута Данило Асприля отправи опасен изстрел след извеждащ пас на Станислав Шопов. Минута по-късно, капитанът Амос Юга бе изгонен с два последователни жълти картона за оспорване на съдийско решение.

Останали с човек по-малко, армейците допуснаха гол във вратата си в 40-ата минута. След изпълнение на корнер топката бе засечена от противников футболист и с плътен удар порази вратата на Густаво Бусато. До края на полувремето ЦСКА упражни натиск, като в 45-ата минута след хубав пас на Шопов норвежецът Скаршем стреля опасно, но над вратата. На полувремето наставникът на армейците Нестор Ел Маестро направи редица смени, като в игра влязоха Димитър Евтимов (в), Мено Кох, Браян Кордоба, Сейни Санянг, Джонатан Линдсет, Тобиас Хайнц, Георги Чорбаджийски, Илиан Антонов и Майкъл Естрада.

В 48-та минута резултатът стана 2:0 за Килце след точно изпълнена дузпа. Влезлият на полувремето Майкъл Естрада изпусна страхотен шанс, след като ударът му мина над гредата. През 73-ата минута, след дълго възстановяване от контузия, в игра се завърна капитанът Юрген Матай. Малко по-късно Майкъл Естрада отправи хубав удар, но без успех. До края червените организираха редица добри атаки, като в 88-ата минута Джонатан Линдсет премина през двама футболисти и стреля във вратата на противника, но пропусна.

ЦСКА бе подкрепян от редица фенове по трибуните, дошли да гледат любимия отбор на базата в Анталия.

Следващата среща на армейците ще бъде на 25.01. срещу иранския Трактор.