Славия започна контролите с победа

Славия победи с категоричното 6:1 у дома Балкан Ботевград в първия си приятелски мач по време на зимната подготовка.

“Белите" поведоха в резултатат още в седмата минута. Сибири Кейта проби по лявото крило и центрира, топката достигна до Денислав Александров, който отблизо лесно се разписа във вратата на гостите.

Пет минути след това каращият пробен период Николай Христов направи 2:0 след асистенция на Иван Минчев.

След точно 20 минути игра Александров центрира в наказателното поле на Балкан, където Виктор Генев също вкара в мрежата на отбора от трета дивизия.

За първи път за Славия игра Куентин Зеедорф, както и Арнел Кодрич и Лука Рабакидзе. Босненският защитник и грузинският халф са на проби в отбора.

В 64-ата минута Дейвид Йорданов реализира почетен гол за Балкан, а близо четвърт час по-късно Ерол Дост с шут от границата на назателното поле върна аванса от три гола в полза на славистите.

Десет минути преди края на срещата Тони Тасев центрира за Мартин Сораков, който направи 5:1. В последните секунди на двубоя Дост асистира за Тасев и той от непосредствена близост се разписа за крайното 6:1.

На 17 януари воденият от треньора Златомир Загорчич състав заминава на лагер в турския курорт Анталия, където ще остане до 9 февруари.

състав на Славия: Светослав Вуцов, Арнел Кадрич (на проби), Виктор Генев, Мартин Георгиев, Куентин Зеедорф, Чунг Нгуен До, Кристиян Стоянов, Иван Минчев, Сибири Кейта, Денислав Александров, Николай Христов (на проби), (като резерви след почивката влязоха Николай Кръстев, Георги Петков, Емил Стоев, Ертан Томбак, Венцислав Керчев, Роберто Райчев, Тони Тасев, Мартин Сораков, Лука Рабакидзе-на проби, Емил Мартинов, Ерол Дост, Красимир Панчев)