Ботев Пловдив удари Арда като гост

Ботев Пловдив се наложи с 2:0 като гост на Арда в Кърджали в среща от 19-ия кръг на родния шампионат. "Канарчетата" постигнаха целта си с голове след почивката. През първото полувреме имаше положения и пред двете врати, но в крайна сметка всичко най-интересно се случи през вторите 45 минути.

В началото на втората част Ивелин Попов изведе Самуел Акере, който преодоля Господинов и прати топката в мрежата му. Попадението обаче не бе зачетено заради засада, която бе разглеждана около 2 минути от ВАР съдиите.

В 63-ата минута "канарчетата" откриха резултата. Попов получи топката в наказателното поле и след като се освободи от Лъчезар Котев намери Емануел Уме на празна врата, който реализира без проблеми.

В 80-ата минута Янис Карабельов удвои аванса на "канарчетата" с красив гол. Бившият играч на Кишварда пое пас в наказателното поле от Ивелин Попов и с майсторски изстрел в близкия ъгъл прати топката във вратата на Господинов, като по този начин бе оформен крайния резултат.