Стабилен успех за Славия

Славия се наложи над ФК Крумовград с 2:0 в двубой от 15-ия кръг на родния шампионат. Двубоят бе първи за завърналия се наставник на "белите" Златомир Загорчич, който пое отбора преди броени дни. Начело на "белите" в този мач обаче бе помощник-треньорът Мартин Кушев. Натурализираният сърбин има наказание от предишния си период като наставник на най-стария столичен отбор. Така Заги не успя да изгледа мача от скамейката.

Виктор Генев откри резултата след удар с глава в 16-ата минута. Тони Тасев центрира от статично положение към наказателното поле, където най-високо скочи Виктор Генев, който засече с глава и прати топката в мрежата за 1:0, подарявайки си попадение навръх 35-ия си рожден ден.

В 65-ата минута Галин Иванов и отново Генев бяха близо до гола, но без успех. В 81-та минута Тони Тасев отбеляза за 2:0 след изпълнение на пряк свободен удар. След спечелените 3 точни днес отборът от "Овча купел" вече има 11 точки в своя актив и се намира над Етър и Ботев (Враца) в класирането.