Лудогорец с издънка преди мачовете с Аякс

Лудогорец инкасира неприятна загуба, броени дни преди да се изправи срещу Аякс в Лига Европа. Днес разградчани загубиха с 0:1 като гост на Черно море на "Тича" в среща от кръга на родния шампионат. Победата пък отново качи "моряците" на върха в класирането, като тимът от Варна вече има 5 поредни победи.

Единствения гол в срещата реализира Цветомир Панов, който бе точен в 56-ата минута. След час игра Алекс Фернандес отмъкна топката от Сон и нахлу в наказателното поле от дясното крило. Последва съприкосновение с бранителя на Лудогорец, но съдиите прецениха, че няма основания да бъде отсъдена дузпа.

Десет минути преди края на редовното време Алекс Фернандес се промуши между двама футболисти на Лудогорец в наказателното поле. Топката стигна до Матеус Машадо, който стреля, но Слуга легна на земята и спаси.

В даденото продължение на срещата Игор Пластун получи директен червен картон за удар срещу Матеус Машадо и Лудогорец доиграха мача с човек по-малко.