Ботев Враца се разправи със Славия за първата си победа за сезона

Ботев Враца постигна първа шампионатна победа за новия сезон. Момчетата на Даниел Моралес изиграха много добър мач срещу Славия и спечелиха с 2:0. Още пред първото полувреме ботевци имаха няколко чисти голови положения, но не успяха да отбележат. Секунди след началото на втората част Момчил Цветанов изпрати снаряд към вратата на Славия и вкара за 1:0, а в 74-ата минута Жан-Пиер Да Силва "затвори“ мача с втори гол.

Първото полувреме бе изцяло под контрола на Ботев. Още в 6-ата минута Чавдар Ивайлов пробва изстрел от дистанция, но топката мина над вратата на Славия. В 14-ата минута Ивайлов намери добре включилия се отдясно Спас Георгиев, който отправи удар, но не намери целта. В 26-ата минута Ботев Враца стигна до нов шанс – Браян Мендоса свали към Браян Переа, който подаде на Спас Георгиев, но страничния стълб помогна на Николай Кръстев да запази мрежата си "суха“.

30 минути след началото на двубоя Ботев Враца стигна до още една чиста голова позиция. Даниел Генов бе оставен непокрит, но шутира слабо и Николай Кръстев спаси. Малко преди почивката Красимир Костов се наложи да се намеси за първи път, след като Йон Бакеро стреля от фал, но Костов се справи.

19 секунди след началото на второто полувреме Ботев отбеляза. Момчил Цветанов получи топката, напредна няколко метра и с мощен изстрел направи безпомощен Николай Кръстев – 1:0.

В 64-ата минута влезлият като резерва Ерол Дост пробва изстрел от границата на наказателното поле, но не успя да затрудни Костов. В 70-ата минута след центриране от корнер Луиз Соарес стреля с глава, но встрани от вратата.

Ботев Враца вкара втори гол в 74-ата минута. Чавдар Ивайлов стреля от дистанция, Кръстев изби, но Жан-Пиер Да Силва стигна до топката и с лявия крак я мушна във вратата на Славия – 2:0.

Минута по-късно Жан-Пиер Да Силва стреля с глава, след центриране на Мирослав Маринов, но ударът му излезе в аут. Ботев създаде още няколко голови положения. Първо Жан-Пиер Да Силва влезе в наказателното поле и стреля, но Кръстев спаси. Малко по-късно Мирослав Маринов получи топката в наказателното поле, стреля от движение, но не уцели вратата.