Лудогорец не допусна изненада срещу другия новак

Седмица след изненадващата загуба от ФК Крумовград, Лудогорец записа успех с 5:0 над другия новак в елита - Етър.

Домакините бяха доста подпомогнати от главния съдия, който даде странен червен картон на играч на гостите при резултат 1:0. Така "виолетовите" играха цяло второ полувреме с човек по-малко. В края на първата част Текпетей опита да се измъкне от Георги Ангелов, но се свлече на земята. Реферът веднага показа червен картон за играча на Етър.

Иначе Лудогорец изглежда нямаха нужда от подобна съдийска помощ. В 18-ата минута те бяха открили резултата след страхотен удар на Фон Витри от 23-24 метра.

След почивката пък за шампионите беше лесно - с човек повече и гол аванс. Доминик Янков в 46-ата и на два пъти Бърнард Текпетей 49' и 57' сложиха точка на спора. В 71-ата минута и Франко Русо успя да запише името си сред голмайсторите.