Славия на Бакеро си тръгна с 3 точки от визитата си във Велико Търново

Хосе Мария Бакеро стартира с победа, начело на родния Славия. Футболната легенда води родния столичен тим за първи път в официален двубой, а "белите" се наложиха с 1:0 над Етър на стадион "Ивайло" в старата столица. Това бе и последен мач от първия кръг в първенството по футбол.

Гол на Галин Иванов точно преди почивката осигури точките в полза на столичани. Йон Бакеро изведе Тони Тасев, който върна за капитана Иванов и бившият национал технично прати топката във вратата на "виолетовите" след рикошет в гредата.

Пропуск в 69-ата минута направи Томбак, който шутира на сантиметри покрай страничната греда по диагонала. Четири минути след това Ертан Томбак центрира от фаул, а оставеният непокрит Велко Йеленкович би в напречната греда. В самия край на допълнителното време Мартин Тошев можеше да изравни, но ударът му от наказателното поле беше спасен от Кръстев.