Славия падна от румънци в Банско

Славия загуби с 2:3 срещу румънския Университатя Крайова в последния си приятелски мач от лагера в Банско.

В 13-ата минута Владимир Николов беше фаулиран в наказателното поле и реализира отсъдената дузпа, давайки аванс в полза на “белите".

Отборът от Крайова, който завърши на четвърто място в крайното класиране през миналия шампионат, направи пълен обрат след попадения на Елвир Колич в 43-ата и на Мариан Данчу в 52-ата минута на двубоя.

Емил Стоев изравни след центриране на Денислав Александров направи 2:2 в 63-ата минута на двубоя, но девет минути преди изтичане на редовното време румънците достигнаха до победен гол с удар отблизо на Атанас Трика.

Славистите имат две победи, едно равенство и една загуба в контролните си мачове по време на лятната подготовка в Банско.

На 8 юли Славия ще представи състава си за новия сезон с контролна среща с втория отбор на ЦСКА 1948 на стадион “Александър Шаламанов".

По-късно в четвъртък “белите" се завръщат в София, където ще се подготвят до началото на новия сезон.

състав на Славия: Николай Кръстев, Георги Търтов, Сибиру Кейта, Емил Мартинов, Виктор Генев, Натан Гасама, Ерол Дост, Кристиян Стоянов, Роберто Райчев, Кристиан Добрев, Владимир Николов (като резерви влязоха Георги Петков, Чунг До, Валентин Петров, Йон Бакеро, Денислав Александров, Емил Стоев, Людовик Соарес)