Берое спаси точката срещу Спартак Варна

Бероезавърши при резултат 1:1 в домакинството си на Спартак Варна в среща от 33 кръг на шампионата. Гостите първи стигнаха до поапдение в 20-ата минута, когато Евандро се разписа за 0:1. Серкан Юсеин изравни в 40-ата минута с хубав удар от границата на пеналта – 1:1. През втората част играта бе равностойна и двата тима имаха своите положения за гол. Попадение обаче така и не падна.

Първият удар в мача дойде в 3-ата минута, когато Серкан намери Мара на границата на пеналта, а албанецът се обърна и стреля, но над вратата. Три минути след това топката бе центрирана от фаул в наказателното поле, където Василев игра с глава и намери Челич, който отправи удар, но топката срещна напречната греда. Постепенно играта бе изравнена и гостите центрираха на два пъти опасно в пеналта, но не стигна до удар.

"Зелените“ отново натиснаха своя съперник, но Спартак стигна до гол в 20-ата минута. Топката бе отнета в половината на гостите. Микелс пробяга почти целия терен и намери Евандро, който прати топката в мрежата с удар от наказателното поле – 0:1.

Иван Йорданов направи самостоятелен пробив в 27-ата минута и стреля от малък ъгъл, но Челич се хвърли и блокира удара, след което Караджов улови. Три минути след това Ромейш също отправи удар от границата на пеналта, но не намери очертанията.

Берое изравни в 40-ата минута, когато Серкан Юсеин получи топката от Василев на границата на наказателното поле и я прати в долния ляв ъгъл с прецизен удар – 1:1.

Минута след подновяване на играта топката бе центрирана в наказателното поле на Берое, където евандро стреля от въздуха, но не намери целта. В ответната атака пък последва центриране в наказателното поле на гостите, където Василев овладя, но не успя да отправи удар.

Спартак организира бърза атака в 50-ата миниута, която завърши с удар на Микелс, но топката мина над вратата. Минута след това Ромарио получи в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но вратарят спаси. В 55-ата минута Микелс стреля от дистанция, а топката срещна напречната греда и излезе в аут. Три минути по-късно топката бе центрирана в пеналта на Берое, където Карамоко стреля с глава, но ударът му мина покрай вратата.

Отново Микелс отправи удар от малък ъгъл, но топката мина на сантиметри от гредата. След разиграване от корнер Ромарио центрира топката в наказателното поле на гостите, където Кръстев отправи удар с глава, но вратарят спаси блестящо. Спас Георгиев получи в наказателното поле в 84-ата минута и стреля в далечния ъгъл, но топката мина на сантиметри от гредата. Минута преди края последва нов опит на Микелс с удар от пеналта, но топката отново мина над вратата. В последната секунда топката бе центрирана в пеналта на Берое и се получи сериозно разбъркване, но Челич блокира удара.

Това бе всичко в срещата и по този начин двата тима спечелиха по една точка.

Състави:

Берое: 73. Иван Караджов (К), 4. Бубакар Траоре (Сана Гомеш 46′), 6. Макс Челич, 8. Серкан Юсеин (Йоан Бауренски 67′), 10. Уерди Мара (Божидар Пенчев 90′), 14. Педро Енрике (Ромарио Мойс 46′), 16. Симеон Мечев, 17. Спас Георгиев, 18. Клайдер Машедо, 19. Васил Василев, 98. Тонислав Йорданов (Калоян Кръстев 63′)

Резерви: 23. Иван Гошев, 3. Сана Гомеш, 5. Зария Ламбулич, 7. Йоан Бауренски, 9. Калоян Кръстев, 11. Денислав Станчев, 13. Ромарио Мойс, 15. Георги Динков, 77. Божидар Пенчев

Треньор: Никола Киров

Спартак Варна: 31. Кристиано Фигуеиредо, 66. Александър Цветков, 3. Бен Карамоко, 22. Роберто Хименес, 11. Виктор Митев (К), 17. Александър Беолусов (Данииел Начев 67′), 82. Иван Йорданов, 7. Лерой Микелс, 12. Евандро (Пламен Димов 90’+1′), 14. Ивей Ромееш, 27. Денис Баланюк (Жоао Марио 83′)

Резерви: 1. Стефан Петков, 20. Нейтън Олдър, 25. Пламен Димов, 8. Ивайло Климентов, 45. Даниел Начев, 23. Жоао Марио

Треньор: Димитър Димитров

Съдия: Иво Андреев