Спартак Варна би Хебър и запази някакви шансове за спасение

Спартак Варна спечели ценни три точки, след като се наложи с 2:1 над Хебър в мач от 32-ия кръг на шампионата. И трите попадения паднаха през второто полувреме на двубоя. Гостите откриха чрез Георги Търтов (47′), Лерой Микелс изравни в (63′), а Евандро Коста (71′) оформи крайния резултат – 2:1.

С тази победа “соколите" запазиха шансове за оцеляване в Първа лига. Следващият двубой е срещу Берое на 25 май (четвъртък) от 20:15ч. в Стара Загора.

Домакните доминираха през първата част, като на два пъти се разминаха с чисти положения пред вратата на Хебър.

Първата възможност в мача дойде във 2-та минута чрез Ивей, който стреля от границата на наказателното поле, но неточно. Две минути по-късно дойде първият точен удар, отправи го Лерой Микелс, но вратарят на Хебър Дебърлиев улови.

В 27-та минута отново Ивей отправи силен удар към вратата на Хебър, но Дебърлиев успя да отрази. Топката бе догонена от Евандро, който успя да подаде към Баланюк, но нападателят нацели напречната греда. В 32-та минута Баланюк имаше възможност да пробие защитата на гостите и да излезе напред. Опита се да намери Микелс в наказателното поле, но пасът му бе беше добър.

С началото на втората част дойде и първият гол в двубоя. Негов автор стана Георги Търтов в 47-та минута.

“Соколите" натиснаха съперника и засилиха нападението в предни позиции. В 49-ата минута Иван Йорданов стреля от дистанция, но Дебърлиев се справи. Последва атака и от Микелс, който обаче стреля твърде леко към вратата на стража на Хебър.

В 63-та минута резултатът бе изравнен. Автор на попадението стана Лерой Микелс, който успя да вкара от пряк свободен удар. Топката премина през погледа на Петър Дебърлиев, който не помръдна.

Спартак наложи по-агресивна игра в края на второто полувреме пред вратата на пазарджиклии. В 70-ата минута влезлият като резерва Даниел Начев изведе Микелс отляво. Той пусна пас към Евандро, който бе на границата на вратарското поле и успя да обърне резултата в полза на “соколите" за 2:1 в 73-та минута.

Хебър опита да възстанови равенството чрез Роберт Мазан, който с удар от въздуха прати топката право в ръцете на Кристиано Фигейредо.

В добавеното време на срещата Баланюк имаше възможност да затвърди резултата в полза на Спартак, но не успя да уцели вратата с прехвърлящ вратаря удар.

Състави:

Спартак Варна: 31. Кристиано Фигеиредо, 66. Александър Цветков (Даниел Начев 64′), 3. Бен Карамоко, 11. Виктор Митев, 27. Денис Баланюк, 12. Евандро Коста (Пламен Димов 85′), 82. Иван Йорданов, 14. Ивей Ромееш, 7. Лерой Микелс (Александър Белоусов 89′), 22. Роберто Хименес, 10.Румен Руменов

Резерви: 1. Стефан Петков, 17. Александър Белоусов, 23. Жоао Марио, 8. Ивайло Климентов, 20. Нейтън Олдър, 25. Пламен Димов, 45. Даниел Начев

Треньор: Димитър Димитров

Хебър: 12. Петър Дебърлиев, 44. Николай Николаев (Муса Сила 79′), 5. Мартин Михайлов, 33. Стефан Цонков, 27. Роберт Мазан, 8. Алехандро Серано, 84. Стилиян Тисовски (Стоян Стоичков 79′), 97. Венсан Марсел, 77. Октай Хамдиев (Марк-Емилио Папазов 82′), 98. Георги Търтов (Ивайло Михайлов 78′), 39. Анте Живкович (Лорен Марузин 17′)

Резерви: 15. Звонимир Микулич, 99. Архан Исуф, 3. Богомил Божуркин, 9. Ивайло Михайлов, 11. Лорен Марузин, 10. Марк-Емилио Папазов, 19. Муса Сила, 28. Осира Корнел, 7. Стоян Стоичков

Треньор: Любослав Пенев

Съдия: Ивайло Стоянов