Саша Илич награди футболистите на ЦСКА с голяма почивка

Футболистите на ЦСКА получиха 4 дни почивка от треньора Саша Илич след победата с 1:0 над Спартак Варна в събота. Голяма част от чужденците ще използват началото на паузата за мачове на националните отбори, за да се приберат до своите родини, като армейците подновяват занимания в четвъртък. По време на прекъсването в шампионата тимът ще изиграе една контрола – гостуване на втородивизионния Спортист Своге в неделя. Началният час на спаринга все още не е уточнен.

На разположение на сръбския треньор няма да бъдат шестима футболисти, които са ангажирани с националните си отбори. Селекционерът на България - Младен Кръстаич повика принудително Християн Петров и Станислав Шопов, след като те първоначално не бяха попаднали в списъка му. Дюкенс Назон ще защитава цветовете на Хаити, Енес Махмутович – на Люксембург, Жираир Шагоян – на Армения, а Амос Юга – на Централноафриканската република.

Очаква се в четвъртък тренировки да поднови лекуващият контузия в коляното Иван Турицов.