Лудогорец постигна целта си в Пазарджик

Лудогорец постигна победа - 3:1 като гост на Хебър в Пазарджик в двубой от 24-ия кръг на родния шампионат.

Лоша новина имаше за новия-стар наставник на разградчани Ивайло Петев. Обявеният като титуляр Антон Недялков получи контузия при загрявката и малко преди първия съдийски сигнал беше заменен Дени Групер. Това е неприятна новина и за националния селекционер, като тепърва ще става ясно колко сериозна е травмата на Недялков.

Иначе първото полувреме бе доста интересно. В 7-ата минута разградчани вече се виждаха с гол аванс. Кирил Десподов пусна пас вдясно към Игор Тиаго, който само подложи крак и вкара топката във вратата на Хебър. Голът обаче правилно бе отменен заради засада, като за целта се стигна и до намесата на ВАР.

В 22-ата минута Пьотровски с пета намери Делев, а той от чиста позиция с доста силен шут отбеляза - 0:1.

Малко преди почивката Маружин изведе по хубав начин Валпорт, който изпревари Вердон и излезе сам срещу Падт, а след което се стигна до изравнителен гол.

След почивката също бе интересно, но нов гол падна чак в 70-ата минута. Тогава точен отново беше Спас Делев. Крайното 3:1 оформи в 93-та минута Игор Тиаго, когато се оказа сам срещу опразнената врата на Хебър.