Септември София развали настроението на Ботев Пловдив преди дербито с Локо

Септември София записа домакинска победа с 2:1 над Ботев Пловдив в среща от 23-ия кръг на родния шампионат. Симеон Александров направи страхотен мач и е с основна заслуга за победата на столичния тим. Играчът на ЦСКА, който играе под наем в Септември вкара гол и бе в основата на другото попадение.

Столичани играха по-добре през първата част и поведоха в 20-ата минута. Симеон Александров центрира отлично от корнер, последва удар към вратата на пловдивчани, а топката бе избита от голлинията, но при добавката Мартин Петков откри резултата. Радостта на домакините не бе дълга, тъй като Дилан Мертенс (34) изравни преди почивката.

През второто полувреме Симеон Александров (68) отново изведе столичани напред, като това бе достатъчно за септемврийци да вземат трите точки. Загубата идва в неподходящ мач за Ботев, който ще приеме Локомотив Пловдив в следващия кръг.