Малко очаквано: Пирин победи Лудогорец в Разград при дебюта на Неделев

Финансово закъсалият отбор на Пирин Благоевград записа впечатляваща победа с 1:0 като гости на Лудогорец. При това Тодор Неделев записа дебют за тима от Разград, но дори доскорошната звезда на Ботев Пловдив не успя да помогне на новия си тим да се спаси от поражението. Така Лудогорец вече е на 4 точки от лидера ЦСКА.

Иначе в герой за Пирин днес се превърна Преслав Йорданов. Бившият нападател на ЦСКА се разписа от дузпа в края на първата част, отсъдена за нарушение на Франко Русо срещу Даниил Кондраков.

След почивката "орлетата" се бяха добре организирали в защита и не позволиха на Лудогорец да стигне до гол, дори в 10-те минути добавено време. В самия край младия Бибишков бе много близо до това да вкара втори гол във вратата на разградчани, но нямаше късмет при завършващия удар. Десподов пропиля най-добрите положения за Лудогорец.