Лудогорец взе първия мач срещу Андерлехт

Лудогорец се наложи над Андерлехт с 1:0 в първия мач от сблъсъка между двата отбора от плейофния кръг на елиминациите на Лигата на конференциите.

Разградчани изиграха добър мач и могат да съжаляват, че не постигнаха още по-категоричен успех. Още в началните минути домакините направиха 2 пропуска. В 9-ата минута обаче Кирил Десподов подаде към Игор Тиаго в наказателното поле и бразилецът засече с глава във вратата за 1:0.

В продължението на първата част Андерлехт удари греда. Дрейер бе оставен непокрит в наказателното поле и стреля, но стълбът спаси вратата на Падт.

След почивката положенията не бяха чак толкова много. Пет минути преди края гостите направиха много голям пропуск. Бенито Раман остана очи в очи с Падт, но стражът спаси с крак и опази вратата си.  Интригата обаче остава за реванша.