Славия с първа победа за годината в официалните мачове

Славия победи с 2:0 у дома Пирин Благоевград в последен мач от 19-ия кръг от Първа лига.

"Белите" реализираха две попадения до средата на първата част и рано си осигуриха надеждан преднина. В 20-ата минута Галин Иванов се измъкна от защитата и стреля, но топката се отби в страничната греда. Кълбото достигна до Тони Тасев, който с едно докосване прати топката в мрежата на "орлетата".

Шест минути след това вратарят Янко Георгиев изчисти с глава точно пред наказателното поле, но топката попадна в Ахмед Ахмедов, който с прехвърлящ шут удвои аванса на столичани.

В 33-ата минута Димитър Тонев опита да стреля от дистанция, но ударът му не затрудни Светослав Вуцов.

През втората част темпото на игра значително спадна и двата отбора не създадоха голови опасности.

Славия не успя да създаде нищо интересно пред вратата на гостите след реализираните два гола след двата гола преди почивката.

Пет минути преди края на редовното време удар на Александър Дюлгеров беше блокиран в наказателното поле на "белите".

След този успех воденият от Златомир Загорчич излезе на четвърто място в класирането, изпреварвайки Локомотив Пловдив. Пирин остава на 14-та позиция в Първа лига.