Левски с победа в последната си контрола в Дубай

Левски победи Гълф Юнайтед (ОАЕ) с 4:0 в последната си контрола в Дубай. "Сините“ откриха в 8-ата минута, когато точен бе Келиан ван дер Каап. Нидерландецът бе най-съобразителен при центриране от корнер, след като удар на Ивелин Попов бе спасен, а защитникът добави. Отново Ван дер Каап удвои в 54-ата, а в 62-ата Уелтън направи резултата класически. В 82-ата минута Левски стигна и до четвърто попадение. Този път точен бе Марин Петков.

Добавяме, че Санимир Стоилов направи някои експерименти за двубоя, като Андриан Краев си партнираше с Келиан ван дер Каап като централна двойка защитници пред Николай Михайлов. (в първите минути Чандъров бе централен бранител, но след това Краев го смени). Отляво бе Марин Петков, а отдясно Патрик Габриел Галчев. В халфовата линия действаха Асен Чандъров, Илиян Стефанов и Филип Кръстев, а в нападение Уелтон, Роналдо и Ивелин Попов.

С този мач завърши лагера на Левски в Обединените Арабски Емирства. Преди това столичани надвиха ФК Рига в двете си проверки с 3:2 и 2:0, а новият нападател на 26-кратните шампиони Рикардиньо отбеляза общо четири гола. Преди това Левски победи с 2:1 местния Ал Насър, а след това допусна изненадващ обрат от 2:0 до 2:3 срещу шампиона на Кувейт Ал Кувейт. Предишната контрола с шампиона на Малайзия Джохор пък бе прекратена заради меле и провокации на противника. Утре "сините" се прибират в България след близо един месец в Дубай.