Литекс отново е шампион!

Литекс стана шампион на България за четвърти път в своята история, само кръг преди края на шампионата. Ловчанлии победиха като гости Локо София с 3:1. Двубоят се игра на "Българска армия", вместо на националния стадион "Васил Левски", където столичните "железничари" играеха до сега домакинските си срещи.

Попаденията паднаха през втората част на мача. Момчил Цветанов в 48-ата минута и Светослав Тодоров в 53-ата минута дадоха аванс на "оранжевите". През първото полувреме Тодоров нацели гредата. В 69-ата миниута Милен Лахчев вкара почетното попадение за столичното Локо.

В 73-ата минута Дока отново даде стабилна преднина на Литекс, вкарвайки за крайното 3:1. След последния съдийски сигнал, възпитаниците на Любо Пенев започнаха с празненствата, по повод спечелената титла.