Берое измъкна реми от поляци

Берое завърши при резултат 1:1 в третата си контрола в Турция срещу Подбескидже. Поляците откриха преди почивката чрез Гоку, а Васил Василев изравни през второто полувреме.

Спас Георгиев нанесе удар в 7-ата минута, но вратарят на поляците спаси. Есекиел Бонифацио стреля от фал в 17-ата минута, но право в ръцете на Иван Караджов.

Подбескидже поведе в резултата с гол в 19-ата минута. Роман Гоку направи двойно подаване със свой съотборник, след което излезе на удобна позиция в наказателното поле на Берое и вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Иван Караджов.

Четири минути по-късно Денислав Станчев излезе на добра позиция в наказателното поле на поляците, но ударът му бе отразен от Матвей Игонен. В 35-ата минута Симеон Мечев центрира от фал в наказателното поле на Подбескидже, където Педро Енрике се размина с топката на сантиметри и тя излезе в аут. Пред Тонислав Йорданов се откри добра възможност в наказателното поле на Подбескидже в 42-ата минута, но ударът му бе блокиран.

Спас Георгиев  отправи много хубав далечен удар в 66-та минута, който бе отразен от вратаря на полския отбор. След това Тонислав Йорданов подаде към Калоян Кръстев, който бе на отлична позиция, но ударът му бе спасен.

В 74-ата минута Яното стреля от фал, но в ръцете на Караджов. Три минути по-късно Серкан Юсеин отправи далечен удар, но над напречната греда в аут.

Берое успя да изравни резултата в 79-ата минута. Васил Василев се възползва от груба грешка на вратаря на Подбескидже и направи резултата 1:1.

Следващата контрола на Берое е на 27 януари срещу Македония Гьорче Петров.

Берое: 1. Иван Караджов, 15. Георги Динков, 6. Макс Челич, 14. Педро Енрике, 17. Спас Георгиев, 18. Денислав Станчев (60′-Атанас Йорданов), 16. Симеон Мечев, 10. Йоан Бауренски(65′-Васил Василев), 77. Божидар Пенчев (46′ – Серкан Юсеин), 21. Вини Трибуле (46′ – Калоян Кръстев), 98. Тонислав Йорданов (71′ – Дамян Йорданов)