ЦСКА отстъпи на 3-ия в Австрия

ЦСКА отстъпи с 1:3 на третия във временното класиране на австрийската Бундеслига ЛАСК Линц, в  пореден приятелски двубой игран на първи терен на TSS Pitch в курорта Белек.

През първото полувреме австрийците, за които това е последна проверка преди подновяването на първенството, имаха териториален превес и още в началните минути успяха да се разпишат чрез Любичич, но попадението бе отменено заради засада. В 6-ата минута Густаво Бусато с вещина изби изстрел отдалеч. Постепенно момчетата на Саша Илич изравниха играта, а малко след като измина половин час игра Брадли де Нойер беше близо до това да открие резултата. Левият краен бранител получи кълбото и стреля от границата на наказателното поле. Диагоналният му удар мина на сантиметри от страничната греда. Секунди по-късно червените също пратиха топката в мрежата на своя противник чрез Лазар Туфегжич, но и това попадение не бе признато заради спорна засада.

В 39-ата минута ЛАСК Линц поведе чрез Роберт Жул, който получи добро подаване в пеналтерията и хубав изстрел в долния десен ъгъл откри резултата. Секунди преди почивката австрийците организираха бърза контраатака, която завърши с попадение, дело на Моузес Усор. По този начин двата състава се оттеглиха на почивка с две чисти попадения преднина за ЛАСК Линц.

През втората част старши треньорът на армейците отново направи много промени състава си и даде шанс за изява на почти всички свои налични футболисти. В 55-ата минута  отново Бусато се отличи с хубаво спасявене след изстрел от пряк свободен удар. След точно час игра главният съдия отсъди спорна дузпа в полза на ЛАСК. Томас Гойгингер се нагърби с изпълнението и направи резултата класически.

В 73-ата минута червените също получиха възможност да изпълнят 11-метров наказателен удар заради избутване на Мено Кох. Станислав Шопов застана зад топката и хладнокръвно намали резултата на 1:3 със силен изстрел в долния ляв ъгъл на вратата.

В 83-ата минута отново Шопов центрира в наказателното поле, но изстрелът с глава на Юрген Матай мина над вратата.  До края на срещата до нов гол не се стигна и армейците отстъпиха с 1:3 пред ЛАСК Линц.

Следващата проверка на ЦСКА е на 27 януари (петък), когато тимът се изправя срещу казахстанския Астана.

Стартов състав: 1. Густаво Бусато (в), Иван Турицов, 4. Менно Кох, 6. Християн Петров, 21. Амос Юга, 5. Брадли де Нойер, 3. Жеферсон Телес, 15. Тибо Вион, 23. Жираир Шагоян, 11. Лазар Туфегджич, 9. Дюкенс Назон.

Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 12. Илия Шаламанов (в), 2. Юрген Матай, 7. Джонатан Линдсет, 8. Станислав Шопов, 13. Галин Минков, 18. Илиан Антонов, 20. Радослав Живков, 24. Павел Жабов, 26. Марселино Кареасо, 27. Маурисио Гарсес, 28. Браян Морено.