Левски се измъчи, но се поздрави с победа срещу ФК Рига

Левски победи с 3:2 Рига ФК в третата контрола на "сините“ в Дубай. Мачът се игра на базата на "сините“ - "JA Sport & Shooting Center“, а точни за тима на Станимир Стоилов бяха Чандъров в 23-та от дузпа и Рикардиньо в 50-та и 76-та минути с дебютни голове. За съперника се разписаха Минчев в 20-та от дузпа и Мор Тала в 70-та минути.

Рига получи правото да изпълни дузпа в 20-ата минута на срещата. Георги Минчев реализира, за да изведе своя тим напред в резултата.

Две минути по-късно Роналдо проби отдясно, центрира остро към Рикардиньо, който бе фаулиран в наказателното поле. Асен Чандъров бе бецгрешен от дузпата, вкарвайки дебютния си гол за Левски.

През втората част Пламен Андреев замени Николай Михайлов на вратата. В първите минути на второто полувреме Иля Коротковс задържа Илиян Стефанов, за което си получи втори жълт и респективно червен картон.

Рикардиньо също вкара своя първи гол със "синята" фланелка в 50-та минута. След центриране от корнер на Ивелин Попов, бразилецът засече с крак топката във вратата на "Рига“ и изведе "Левски“ напред в резултата.

В 60-ата минута Галчев и Кръстев влязоха на мястото Краев и Стефанов, пет по-късно пък Марин Петков замени Уелтън.

Минути по-късно Ивелин Попов получи извеждащо подаване от Роналдо по десния фланг, след което сви топката за бразилица, който стреля от чиста позиция, но топката премина покрай десния страничен стълб.

След грешка в центъра на терена от страна на футболист на Левски, Мор Тала бе изведен очи в очи срещу Пламен Андреев, след което латвийският тим стигна до изравнителното попадение в 70-ата минута.

В 76-та минута Роналдо намери Рикардиньо, който бе забравен от бранителите в наказателното поле. Нападателят си спря топката и я прати в мрежата, за да изведе "Левски“ отново напред - 3:2.

В 78-ата минута терена напуснаха Ивелин Попов и Роналдо, а на техните места влязоха Асен Митков и Антоан Стоянов.

В 84-ата минута Преслав Бачев замени Рикардиньо.

"Левски" - "Рига ФК" 3:2

0:1 Георги Минчев 20' (д.)

1:1 Асен Чандъров 23' (д.)

2:1 Рикардиньо 50‘

2:2 Мор Тала 70‘

3:2 Рикардиньо 76‘

Левски: 13. Николай Михайлов (46' - 1. Пламен Андреев) – 18. Роналдо (78' - 71. Антоан Стоянов), 23. Ноа Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Вендерсон Цунами – 8. Андриан Краев (60' - 22. Патрик-Габриел Галчев) , 20. Асен Чандъров, 14. Илиян Стефанов (60' - 30. Филип Кръстев) – 10. Ивелин Попов (78' - 27. Асен Митков), 9. Рикардиньо (84' - 16. Преслав Бачев), 17. Уелтън (65' - 88. Марин Петков)