Спартак Варна с реми срещу украинци

Спартак Варна и Черноморец Одеса завършиха при резултат - 1:1 в първата контрола на "соколите" по време на лагера в Турция. Головете в мача отбелязаха Александър Гладкий за украинския тим в 51-та минута и Божидар Васев в 71-та минута.

Преди почивката и двата отбора имаха по няколко възможности да открият резултата, но до гол не се стигна.

В 51-та минута Гладкий вкара с красив за Черноморец,  а 20 минути по-късно Васев успя да изравни резултата. В 80-та минута Денис Баланюк попусна да се разпиша с глава, след като бе оставен непокрит в наказателното поле на Черноморец.

Срещата пропусна Румен Руменов поради лека травма. Проверката бе трета за варненския тим, който преди това записа победи над Локомотив Горна Оряховица и Добруджа.

Следващата контрола на Спартак 1918 Варна е на 25 януари, сряда, срещу друг украински отбор – Минаж.