Берое не успя да се противопостави на Рубин Казан

Берое загуби с 0:2 от Рубин Казан в контролна среща, играна в турския курорт Белек. Попадения в двете полувремена решиха двубоя, а техни автори бяха Фамейе и Мулин.

Още във 2-ата минута Иван Гошев отрази опасен удар с глава на Саплинов след корнер, а при добавката Фамейе уцели напречната греда от непосредствена близост.

Малко след това Гошев отново се отличи с добра намеса, отразявайки коварен изстрел от дистанция на Кабутов.

Рубин поведе с 1:0 в 17-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на Берое, Фамейе със странична ножица засече топката и я прати във вратата на Иван Гошев.

Три минути по-късно Гошев се наложи да отразява опасен удар на Горбунов. В 24-ата минута Фамейе направи много голям пропуск на празна врата. Фамейе отправи опасен удар с глава в 26-ата минута, но топката премина встрани от левия стълб на вратата на Иван Гошев. Тонислав Йорданов отправи първия точен удар за Берое в мача в 37-ата минута, но Беленов спаси. Горбунов излезе сам срещу Иван Гошев в 39-ата минута, но вратарят на Берое успя да се намеси и да избие в кронер.

Берое и Рубин завършиха първото полувреме в намалени състави, след като Симеон Мечев и Жотов получиха директни червени картони в 43-ата минута.

Двата отбора започнаха второто полувреме с по 11 футболисти, като Калоян Кръстев влезе на мястото на изгонения Мечев. Второто полувреме започна с много голяма опасност пред вратата на Иван Караджов. Камил Мулин излезе сам срещу Караджов, но нападателят стреля в аут.

Руслан Безруков стреля от малък ъгъл в 61-ата минута, но Иван Караджов спаси.

Седем минути по-късно резултатът стана 2:0, след като Камил Мулин вкара топката във вратата на Караджов.

Следващата контрола на Берое е срещу полския Подбескидже на 24 януари.

Берое: 23. Иван Гошев (46′ – Иван Караджов), 6. Макс Челич (58′ – Георги Динков), 14. Педро Енрике (72′ – Симеон Германов), 5. Зария Ламбулич, 17. Спас Георгиев, 16. Симеон Мечев (46′ – Калоян Кръстев), 77. Божидар Пенчев (81′ – Никола Минков), 10. Йоан Бауренски, 18. Денислав Станчев (76′ – Атанас Йорданов), 21. Вини Трибуле (64′ – Васил Василев), 98. Тонислав Йорданов