Пирин удари Ботев Враца в контрола

Пирин победи Ботев Враца с 2:1 в приятелска среща на стадион "Христо Ботев“ в Благоевград. Головете за "орлетата“ отбелязаха Красимир Станоев от дузпа и Борис Тютюков, а между техните попадения точен за врачани бе Мирослав Маринов.

Капитанът на Пирин Красимир Станоев откри резултата от дузпа в 17-ата минута. До наказателния удар се стигна след грешка на защитника на гостите Луис Соарес, който загуби топката пред своето наказателно поле под натиска на Владимир Медвед, а след това вратарят Костов бе принуден да извърши нарушение именно срещу Медвед.

В 22-ата минута гостите от Враца стигнаха до първото положение за гол, след като Стефан Гаврилов стреля фронтално срещу вратата, но стражът Ковальов спаси. Секунди по-късно Меси Биатумусока стреля отблизо, но Ковальов изби в корнер.

В 27-ата минута Красимир Станоев стреля над вратата, засичайки хубаво подаване отдясно. Четири минути по-късно Борис Тютюков отклони центриране от корнер на Бенгюзов, но Костов улови без проблеми.

В 42-ата минута Иван Тасев намери с хубава топка Мартин Смоленски, но ударът му мина над вратата. Минута преди края на полувремето Мирослав Маринов от гостите стреля централно срещу вратата и топката мина под плонжа на Ковальов за 1:1.

В 49-ата минута Пирин стигна до второ попадение след чудесна четириходова комбинация. Венцислав Бенгюзов намери Тасев, той подаде за Смоленски, който на свой ред отклони за Тютюков в наказателното поле и нападателят се разписа с удар с левия крак в обратния ъгъл.

В 53-ата минута Венцислав Бенгюзов изпълни пряк добре пряк свободен удар, но топката срещна страничната греда. В 78-ата минута Илкер Будинов проби отдясно и стреля по диагонала, но вратарят на гостите спаси. В крайна сметка победата отиде на сметката на Пирин.