Славия с трудна победа срещу казахстанци

Славия постигна драматична победа с 2:1 срещу Къзължар във втората си приятелска среща по време на лагера в Турция.

Славистите взеха преднина след само пет минути игра в Белек, след като Кристиян Стоянов реализира с далечен удар в десния ъгъл.

В 37-ата минута казахстанците се добраха до равенството с шут от наказателното поле на Черединов, след като Ертан Томбак и Венцислав Керчев последователно не успяха да изчистят топката от наказателното поле.

След почивката старши треньорът Златомир Загорчич пусна на терена нови 11 играчи.

Стигна се до 87-ата минута, когато Галин Иванов подаде за Чунг Нгуен-до и той пропусна топката, тя достигна до Ахмед Ахмедов, който с едно докосване я прати в мрежата на казахстанския тим. Двубоят завърши с контузия на централния защитник Емил Виячки.

Следващият контролен мач на Славия на турска земя е на 25 януари със словенския Марибор.

Състав на Славия първо полувреме: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Георги Вълчев, Натан Гасама, Венцислав Керчев, Ерол Дост, Кристиян Стоянов, Дарко Тасевски, Тони Тасев, Мартин Сораков, Владимир Николов

Състав на Славия второ полувреме: Георги Петков, Христо Попадийн, Емил Виячки, Велко Йеленкович, Людовик Соарес, Чунг Нгуен-до, Иван Минчев, Камело Нгуена, Емил Стоев, Галин Иванов, Ахмед Ахмедов