Хебър игра добре, но победата е за Висла Краков

Полският гранд Висла Краков победи с 1:0 Хебър Пазарджик в контролна среща. Единственото попадение за поляците вкара испанският централен нападател Анхел Родадо в 28-ата минута. Поляците, които са 14-кратни шампиони на своята страна, в момента изживяват трудни моменти и са в средата на класирането във втора лига.

Докато в предишния мач поляците заложиха на резерви и юноши, днес треньорът им Радослав Соболевски пусна голяма част от основните си футболисти. Висла започна този спаринг смело, тъй като в 4-ата минута Алекс Мула стреля опасно от свободен удар. В следващите минути може би нямаше някакви опасни положения за гол, но в мача краковчани трябва да са доволни от пресата, която упражняваха върху българите. Хебърци имаха проблеми и често не можаха да се измъкнат ефективно от нея, което ги принуждаваше да изритват топката възможно най-далеч от вратата. Което пък означаваше подновяване на атаките на полския тим. Въпреки пресата обаче, Висла създаде малко опасности пред вратата на Дебърлиев преди почивката.

При една от малкото такива, в 28-ата минута такъв натиск донесе успех на Висла и по-конкретно на Анхел Родадо. Испанецът тичаше на висока скорост и при привидно загубена топка, отне я от бранителя, и я бутна към средата на наказателното поле. Тук един от бранителите на Хебър уж се намеси, но Родадо – който не спря да го натиска и него, отне я и от него и я вкара във вратата. Инатът на испанския нападател може да впечатли в тази ситуация. Българският отбор игра доста по-добре през второто полувреме и в 51-ата минута Октай Хаджиев удари гредата с коварен изстрел.

Следва контролна среща на тима от Пазарджик е на 24-ти януари срещу Кривбас Кривой рог (Украйна).

Състав на Хебър (Пз): Петър Дебърлиев, Архан Исуф, Мартин Михайлов, Камен Хаджиев, Робер Мазан, Ловрен Маружин, Богомил Божуркин, Венсан Марсел, Стоян Стоичков, Марк-Емилио Папазов, Ивайло Михайлов (второ полувреме: Петър Дебърлиев, Муса Сила, Осира Корнел, Стефан Цонков, Октай Хамдиев, Богомил Божуркин (70 – Архан Исуф), Венсан Марсел (70 – футболист на проби), футболист на проби, Стилиян Тисовски, Георги Търтов, Арсенио Валпоорт)