ЦСКА удари Гурник Забже с късен гол, Подолски не игра

ЦСКА победи Гурник Забже с 3:2 в двубой, който се игра на терена на петзвездния хотелски комплекс "Кая Палазо". Точни за армейците бяха Браян Морено (1'), Иван Турицов (25',д.) и Менно Кох (90') минути на мача.

За полския тим в игра не се появи Лукас Подолски, който бе освободен за мача, тъй като стана ясно, че е станал татко.

През първото полувреме армейците започнаха вихрено и откриха резултата още първата минута чрез Браян Морено, който бе изведен сам срещу вратаря с пас от дълбочина и хладнокръвно реализира. В 12-ата минута отново колумбийският нападател бе близо до второ попадение, след като изпревари стража Биелица, но не успя да насочи достатъчно силно топката в опразнената врата и защитник на поляците изби от голлинията. Натискът на червените продължи и в 24-ата минута отново Морено бе в центъра на събитията след като преодоля двама играчи на съперника и бе фаулиран в наказателното поле, което доведе до 11-метров наказателен удар. Зад топката застана щатният изпълнител Иван Турицов, който без проблеми удови преднината на ЦСКА. Четири минути по-късно Гурник Забже намали резултата. Симон Волдарчук получи пас успоредно на голлинията и засече във вратата за 2:1. В 36-ата минута Станислав Шопов изпълни директно пряк свободен удар от границата на наказателното поле, но Биелица спаси. По този начин  двата състава се оттеглиха на почивка при резултат 2:1 за 31-кратните шампиони на България.

През втората част старши треньорът Саша Илич отново направи доста промени в единайсеторката си и даде шанс за изява на почти всички свои налични футболисти, а  играта бе равностойна и без опасности през двете врати. В 60-ата минута поляците получиха червен картон, след като Ерик Янжа настъпи Тибо Вион в центъра на терена и бе изгонен от съдията за второ официално предупреждение. Бранителят бе заменен от съотборник и така Гурник остана с 11 души, въпреки изгонването. Десет минути преди края поляците успяха да изравнят резултата, след като двама футболисти на Гурник комбинираха в наказателното поле на червените и топката стигна до Воладрчук, който реализира втория си гол за деня за 2:2. В добавеното време Тибо Вион центрира отдясно в наказателното поле и Менно Кох се разписа с глава, оформяйки крайния резултат 3:2.

Следващата контрола на ЦСКА е на 24 януари (вторник), когато тимът се изправя срещу австрийския гранд ЛАСК.

Стартов състав: 25. Димитър Евтимов (в), 13. Галин Минков, 2. Юрген Матай (к), 21. Амос Юга, 19. Иван Турицов, 26. Марселино Кареасо, 27. Маурисио Гарсес, 7. Джонатан Линдсет, 8. Станислав Шопов, 11. Лазар Туфегджич, 28. Браян Морено.

Резерви: 1. Густаво Бусато (в), 12. Илия Шаламанов (в), 3. Жеферсон Телес, 4. Менно Кох, 5. Брадли де Нойер, 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион, 16. Асен Дончев, 22. Енес Махмутович, 23. Тобиас Хайнц, 18. Илиан Антонов, 20. Радослав Живков, 24. Павел Жабов, 30. Дауда Бамба.