Минимално поражение за Славия в първата проверка в Турция

Славия загуби с 1:2 срещу сръбския Младост Лучани в първата си приятелска среща по време на лагера в турския курорт Анталия. Дебют в мача направи новото попълнение Велко Йеленкович, който беше привлечен през зимата на 2023 година.

В 25-ата минута Никола Йоич откри резултата в полза на сърбите, но шест минути преди почивката Иван Минчев беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение в наказателното поле срещу Тони Тасев.

След почивката старши треньорът Златомир Загорчич пусна в игра различен състав.

В 68-ата минута Неманя Мичевич реализира втория гол в полза на Младост. Останалите нови попълнения Християн Георгиевски, Натан Гасама и Владимир Николов също записаха първи минути с екипа на “белите".

Следващата проверка на Славия е на 20 януари с казахстанския Къзължар.

Стартов състав на Славия: Светослав Вуцов, Христо Попадийн, Емил Виячки, Велко Йеленкович, Людовик Соарес, Кемело Нгуена, Кристиян Стоянов, Иван Минчев, Емил Стоев, Галин Иванов, Ахмед Ахмедов