Ботев Враца стартира 2023-та с победа

Ботев Враца победи Спартак Плевен с 2:0 в първата си контролна среща тази зима. Головете паднаха през второто полувреме. Първо Жан-Пиер Да Силва отбеляза в 56-ата минута за 1:0, а Антонио Георгиев оформи крайното 2:0 5 минути преди края на срещата.

Старши треньорът на Ботев - Даниел Моралес раздели отбора на две единадесеторки, които играха по едно полувреме. Заради контузии в мача участие не взеха Даниел Генов и Венцислав Христов, които се възстановяват по специална програма.

Първата част премина под контрола на Ботев. Двубоят се игра предимно в половината на Спартак Плевен, но до много чисти голови положения не се стигна. През второто полувреме ботевци играха още по-силно и създадоха повече голови положения, като вкараха и двата гола.

Първият точен удар бе в 16-ата минута, когато Красимир Тодоров стреля от дистанция, но Цинцарски спаси. В 27-ата минута Ботев направи добра атака, Краси Тодоров влезе в наказателното поле и опита успореден пас, но защитник изби в ъглов удар. След неговото изпълнение Браян Переа стреля с глава, но изпрати топката в аут.

В 34-ата минута Браян Переа изведе Диего Фераресо в наказателното поле. Бразилецът влезе по диагонала и стреля, но стражът на плевенчани отново изби в корнер. "Сините“ от Плевен получиха право да изпълнят пряк свободен удар на границата на наказателното поле в 37-ата минута. След шута обаче топката излезе над вратата.

През втората част на терена влязоха нови 11 футболисти. В 49-ата минута Браян Мендоса центрира в наказателното поле, но Жан-Пиер Да Силва изпусна момента да стреля. След няколко минути Да Силва центрира, Браян Мендоса игра с глава, но изпрати топката в аут.

В 56-ата минута резултатът стана 1:0. Клери Сербер даде чудесен извеждащ пас към Жан-Пиер Да Силва, който излезе на добра позиция и вкара топката в мрежата на Спартак за 1:0.

Добрата игра на Ботев продължи, а атаките станаха все по-опасни. В 67-ата минута се отвори добър шанс за завършващ удар, но Кепов и Захариев не се разбраха и Антонов хвана топката. В 72-ата минута Ботев направи добра атака с по едно докосване. Топката стигна до Том Рапнуи, който центрира остро в наказателното поле, но топката минат над главата на Кепов. Само след още две минути игра Жан-Пиер Да Силва открадна топката, тя стигна до Антонио Георгиев, който стреля от дистанция, но Антонов спаси.

Ботев вкара втори гол в 85-ата минута. Петър Кепов центрира отдясно, топката попадна у Митко Панов, който асистира на Антонио Георгиев и халфът от няколко метра я вкара в мрежата на Спартак.

В 86-ата минута Федерико Бариос спаси хубав удар на съперников футболист. Минута по-късно Ботев създаде нова добра възможност. Кепов центрира в наказателното поле, Митко Панов игра с глава, но изпрати топката в аут.