Славия сама се би, Литекс на 5 точки от титлата (видео)

Литекс победи като гост Славия с минималното 1:0 в първи мач от 27-ми кръг на родната "А" група. По този начин ловчанлии продължават да бъдат едноличен лидер в първенството, следвани от втория Левски. В оставащите 3 кръга, "оранжевите" трябва да спечелят още 5 точки за да спечелят шампионската титла.

На стадиона в столичния квартал "Овча Купел" двата тима спретнаха едно доста скучно първо полувреме. Без нито един точен удар и със само едно положение на Николай Бодуров, който в 32-ата минута с глава прати топката малко над напречната греда, двата отбора оставиха интригата за втората част.

След почивката шампионите стигнаха до попадение в 59-ата минута. Виктор Дениран си отбеляза нелеп автогол, след като топката рикушира в него, след удар на Момчил Цветанов. Преди това пропуски за тима от Ловеч направиха Светослав Тодоров и Дока. Играчите на Славия също стигнаха до гол, но преди това съдията бе свирил засада. По този начин възпитаниците на Любослав Пенев се поздравиха с победата.