Славия завърши наравно с ЦСКА 1948 (видео)

Славия направи равенство 1:1 у дома с ФК ЦСКА 1948 в един от най-интересните мачове в 15-ия кръг от Първа лига.
Гостите започнаха по-активно срещата на стадион "Александър Шаламанов" и още в третата минута взеха аванс в резултата. Ивайло Чочев, който беше оставен сам в наказателното поле, се разписа с глава след центриране на Ангел Бастунов.

В следващите минути "червените" контролираха събитията на терена, но не успяха да достигнат до нови положения пред вратата, пазена от Светослав Вуцов.

В 35-ата минута Кристиян Стоянов проби в наказателното поле и подаде към капитана Галин Иванов и той се обърна и с едно докосване стреля, но не успя да намери очертанията на вратата на 1948.

Втората част започна изключително динамично и в 47-ата минута Георги Русев шутира към вратата на Славия, но Вуцов отклони топката в гредата.

По-малко от минута след това Тони Тасев шутира коварно от дистанция, но Даниел Наумов улови кълбото. В 52-ата минута Тасев центрира от фаул и Чочев реализира автогол в опита си да избие топката. Десет минути след това удар на Марио Топузов беше блокиран от Емил Виячки.

В 81-ата минута Топузов центрира и Чочев опита с глава да се разпише отблизо, но Светослав Вуцов отби в ъглов удар.

В последните секунди на двубоя Симеон Петров от гостите и Емил Стоев от Славия пропуснаха да реализират попадения.