ЦСКА мина без проблеми през Ботевград

А. Франгов

Отборът на ЦСКА победи с категоричното 5:0 като гост втородивизионния Балкан (Ботевград) в мач от 1/8 финалите за Купата на България. "Червеите" успяха без много притеснения да преодолеят тима на Мариян Христов и така стигнаха до 1/4-финалната фаза в турнира.

Въпреки лошото време в Ботевград, стадион "Христо Ботев" бе изпълнен до краен предел.

Още в 7-та минута "армейците" откриха резултата чрез исландския нападател Гунлаугсон. Латвийският национал Викторс Морозс навлезе в наказателното поле и с прецизен пас намери Гунлаугсон, който без проблеми вкара за 1:0.

Като цяло през мача най-активен за Балкан беше легендата Мариян Христов, който се отчете с добра игра и няколко красиви удара по посока вратата пазена от Беконо.

В 33-та Кирил Котев с красив удар с глава, след центриране от корнер увеличи преднината на столичани. Шест минути по-късно прекрасна атака за ЦСКА завърши с нов гол във вратата на Николов. Котев намери Тодор Янчев, който с пета намери Тошев и младокът не сгреши.

Така на полувремете всичко бе ясно и превз втората част се усети спад на темпото на игра.

В 51-та минута Тошев отбеляза второто си попадение в мача. След красив удар от границата на наказателното поле резултата вече бе 4:0.

Последваха много атаки за гостите, които по чудо не завършиха с 5-ти гол за ЦСКА. Все пак в 84-та минута Маркиньос с изключително атрактивно отиграване направи Николов безпомощен.

БАЛКАН (БОТЕВГРАД) - ЦСКА 0:5
0:1 Гунлаугсон 8