Славия взе дербито срещу Левски

Славия се наложи над Левски с 2:1 в отложен мач от 3-ия кръг на родния шампионат. Това означава, че Славия се изравни по точки със "сините" по точки. "Белите" заемат 5-та позиция, а Левски остават 6-ти.

"Белите" откриха резултата след половин час игра, когато Галин Иванов финтира двама играчи на Левски и след това нанесе страхотен удар - 1:0.

В началото на второто полувреме гол на Стоев бе отменен поради засада, така Славия пропусна да удвои своята преднина.

Все пак Славия поведе с 2:0. Резервата Добрев центрира отдясно между краката на Кордоба към Иванов, който майсторски прескочи топката и тя попадна в Нгуена, а той от няколко метра удвои, а минутата бе 71-ва.

В добавеното време Марин Петков върна едно попадение за гостите, но те бе недостатъчно. Така Славия се поздрави с крайния успех. Лошата новина за Златомир Загорчич бе трите контузени играчи, които бяха принудително сменени. Ахмед Ахмедов, Тони Тасев и Ертан Томбак са с травми след двубоя.