Лудогорец загуби точки срещу Арда (видео)

Лудогорец стигна само до 1:1 срещу Арда като домакин в последния мач от кръга. Така шампионите направиха второ равенство в първенството, след като загубиха точки и срещу ЦСКА 1948. Разградчани поведоха в самото начало чрез Матиас Тисера, но Георги Терзиев си вкара автогол.

Лудогорец поведе още в 20-ата секунда. След асистенция на Кирил Десподов Матиас Тисера се озова в добра позиция и прати топката в мрежата. Гостите изравниха в 28-ата минута, когато Ел Тетах не успя да засече центриране, но топката се удари в Терзиев и влезе в мрежата на Падт за 1:1. До края на почивката Кирил Десподов можеше да отбележи, но ударът му бе спасен от вратаря. Близо до попадение бе и Дени Групер.

В 77-ата минута Нонато отбеляза, но попадението бе отменено заради спорна засада на Сисиньо при изграждането на атаката. Пет минути преди края на мача бе отменен втори гол на Лудогорец заради засада на Игор Тиаго.

В следващия кръг след прекъсването заради мачовете на националните отбори разградчани гостуват на Локомотив София.