Карък за Ботев Пд и първа победа за сезона за Спартак Варна (видео)

Спартак Варна записа първата си победа за сезона. "Соколите" се наложиха над гостуващия Ботев Пловдив с 3:2 в среща от кръга на родния шампионат. "Канарчетата" обаче може да съжаляват, тъй като на три пъти нацелиха гредите.

През първото полувреме попадения не паднаха, а "канарчетата" удариха две греди след удари на Рой Херман и Антоан Бароан.

Втората част стартира кошмарно за пловдивчани и домакините вкараха два бързи гола. Първото попадение вкара Божидар Васев, а второто попадение бе автогол на Мохамед Брахими.

В 57-ата минута Антоан Бароан намали резултата, а в 68-ата минута малшансът продължи да преследва ботевистите и Джеймс Етоо нацели нова греда.

В 74-ата минута Румен Руменов възстанови аванса от два гола на "соколите". Дълбоко в добавеното време Елвис Ману оформи крайния резултат.