Локо Пловдив с трудна победа срещу Септември в София

Локомотив Пловдив се наложи с минималното 1:0 при визитата си на Септември София на националния стадион в среща от кръга на родния шампионат.

В самото начало на мача имаше едно добро положение. Георги Каракашев бе изведен на чиста позиция зад защитата, но Димитър Шейтанов излезе добре, за да го блокира. До края на първата част почти нищо интересно не се случи. Определено по-интересно бе през второто полувреме.

В 66-ата минута се стигна до едно центриране от ъглов удар и младият Мартин Паскалев засече с глава топката във вратата на Шейтанов, носейки победата на своя отбор. До края имаше още няколко положения, но в крайна сметка до ново попадение така и не се стигна.

Победата изкачи Локо до 5-то място в класирането. Септември е на 11-та позиция към този момент.