ЦСКА си тръгна с победа от Варна и вече е на 1-во място

ЦСКА е новият лидер в класирането! "Армейците" се наложиха над Спартак във Варна с 1:0 и така се изкачиха до 1-во място, преди изираването на останалите мачове от този кръг.

"Червените" бяха по-добри и за миг не оставиха съмнения в това кой е по-класният отбор. Страхотен мач направи вратарят и капитан на Спартак - Иван Дичевски. Стражът спаси доста положения и е с основна заслуга тимът му да не загуби с по-сериозен резултат.

Пет минути преди почивката Юрген Матей пусна от собствната си половина силно подаване напред към Дауда Бамба. Нападателят успя да се откъсне от защитата на “соколите" и навлезе в наказателното поле, където се справи с Пламен Димов и с прецизен шут успя да вкара топката във вратата на Дичевски.

След почивката Бамба със задна ножица, Линдсет, Гарсес и Асен Дончев пропиляха добри възможности за гол. В крайна сметка ЦСКА постигна целта си.