Славия взе дербито срещу Локо София (видео)

Славия победи Локомотив София с 2:1 в малкото столично дерби, което бе от програмата на 9-ия кръг в родния елит.

Локомотив София влезе по-агресивно в дербито и успя да поведе в 9-а минута с първата си по-сериозна възможност. След центриране в наказателното поле Божидар Кацаров нанесе удар с глава, а Ертан Томбак отклони топката в собствената мрежа.

В 21-а минута Антонио Вутов пробва прехвърлящ удар от центъра, но в сетния миг вратарят Вуцов успя да избие в корнер.

Постепенно Славия взе инициативата и можеше да изравни още през първата част. В 43-а минута Галин Иванов се пребори за топката и пусна извеждащ пас към Тони Тасев, който от чиста позиция стреля много неточно в аут.

През втората част "белите" направиха пълен обрат. В 51-а минута Ертан Томбак подаде на Кристиян Добрев, който напредна и преодоля вратаря Любенов за 1:1.

В 64-а минута Тони Тасев центрира прецизно от ляво и Добрев с глава за втори път прати топката в мрежата на Локо.

Локомотив можеше да стигне до точката в последната минута на добавеното време, когато след разбъркване Димо Бакалов стреля, но защитник в бяло изчисти пред голлинията.

С успеха Славия се изкачи на 6-о място в класирането с 15 точки, две по-малко от лидера ЦСКА 1948. Локомотив София е 9-и с три точки по-малко от Славия.