Локо Пловдив подхлъзна 10 от Ботев Враца

Локомотив Пловдив се наложи над Ботев Враца с 1:0 в среща от кръга на родния шампионат.

През първото полувреме се изля невероятен порой и футболът липсваше. В 11-ата минута реферът показа червен картон на Венци Христов за удар срещу Райън Бидунга.

Въпреки, че остана с човек по-малко отборът на Росен Кирилов имаше своите шансове за гол. В 21-ата минута Даниел Генов надхитри Бидунга и играчът на Локомотив Пловдив беше принуден да го спре с нарушение. Чавдар Ивайлов опита директен обстрел на вратата на Илко Пиргов, но много неточно.

В 36-ата минута Браян Переа комбинира с Генов. Той не се поколеба дълго и опита шут, но мерникът му не бе точен.

Четири минути по-късно Жан Пиер Да Силва беше изведен в наказателното поле на "черно-белите“. Той се измъкна от трима и опита да изненада Пиргов от малък ъгъл, но стражът спаси. През второто полувреме дъждът спря и двата отбора можеха да подобрят футбола с няколко степени. В 68-ата минута Браян Переа изведе Даниел Генов сам срещу Пиргов, той шутира, но Пиргов изби.

Гостите отбелязаха гол в 71-ата минута. Матеус да Силва центрира, топката стигна до Бирсент Карагарен отбеляза.

Малко преди края на мача Мартин Атанасов засече топката с глава, но Пиргов отново спаси.