Арда набира скорост - справи се с Ботев в Пловдив

Арда записа втора поредна победа в шампионата. Тимът от Кърджали удари с 2:0 евробоеца Ботев Пловдив насред Коматево.

В 34-ата минута Иван Тилев отбеляза попадение за Арда. Голът бе отменен поради засада, но след това се стигна до намесата на ВАР и в крайна сметка бе признат - 0:1.

В 49-ата минута центриране на Ето'о от корнер към първа греда бе засечено от Мохамед Брахими. Топката описа коварна парабола, но прелетя над горната греда.

В 54-ата минута Иван Тилев центрира от фаул, а топката бе отклонена към Ласана Н'Диайе, Нападателят на гостите разстреля Аргилашки от няколко метра, за жалост на феновете на домакините. Бултрасите към края на мача скандираха "Оставка"!

Иначе, малко след втория гол, Николай Минков удари греда при един опит за центриране. До края домакините така и не успяха да отвърнат на удара. Така Арда си тръгна с 3-те точки от Пловдив. Ботев продължава да бъде с нулев актив на сметката си и очевидно мисли повече за изявите си в евротурнирите. Иначе на клубната база в Коматево бе новият национален селекционер на България Младен Кръстаич, който излгеда мача на живо.