Ицо Янев би Видима, титлата все по-близо до Ловеч

Литекс разгроми Видима Раковски с 4:0 в мач от 23-ти кръг на родната "А" група. По този начин ловчанлии направиха още една крачка към спечелването на шампионската титла. Шампионите продължават да бъдат с 8 точки повече от втория в класирането - Левски.

Тима от Ловеч започна по отличен начин срещата. Най-добрия на терена Христо Янев даде начало на головата фиеста още в 14-ата минута, след като изпълни специалитета си от пряк свободен удар и откри резултата. До края на полувремето домакините направиха още пропуски, а гол на Дока бе отменен.

След почивката се стигна до нови три гола във вратата пазена от Ивайло Василев. Отново Янев вкара за 2:0 в 48-ата минута след хубав удар от границата на наказателното поле. В 53-ата минута Янев изработи дузпа за отбора си, която бе превърната в гол от Светльо Тодоров.

Малко по-късно Джерманович нацели страничната греда. Крайният резултат оформи Дока с хубав прехвърлящ удар.