Автогол в края вгорчи завръщането на Спартак Варна в родния елит (видео)

Спартак Варна загуби от Славия в последната минута на мача с автогол на Сами Ел Анаби. До злощастния гол се стигна в 93-ата минута, когато бившият футболист на Черно море Ел Анаби си вкара автогол, след като първоначално топката срещна страничния стълб, а след това рикошира в корема на бранителя и се озова във вратата на Иван Дичевски.

Независимо от резултата, първият мач на “соколите" се превърна в истински празник, след 13-годишно отсъствие на любимия за поколения варненци отбор.  Над 5000 зрители дойдоха на “коритото", за да го подкрепят.

Напълно равностоен и динамичен двубой предложиха двата отбора. На няколко пъти през първата част и “белите", и “соколите" можеха да открият резултата, но до гол така и не се стигна. В 40-та минута бе и по-сериозното положение пред вратата на Вуцов. Виктор Митев успя да овладее топката, но стреля високо над горната греда. Към края на полувремето Ради Кирилов комбинира с Людовик Соарес, който центрира в наказателното поле. Там Ахмедов успя да овладее и да стреля с глава, но Дичевски изби. Така двата тима се оттеглиха при резултат 0:0 на почивката.

През втората част Спартак бе по-активният отбор. В 55-ата минута след корнер, капитанът на варненци, Янчо Андреев стреля от воле, но ударът му излезе в аут. В 89-та минута на мача стражът на “соколите" Дичевски се намеси отлично и спаси чист гол след пряк свободен удар на Славия. В края обаче падна единственото попадение.

Стартови състави:

Спартак: 21. Иван Дичевски, 2. Велислав Боев (23. Проспер Менди), 22. Сами Ел Анаби, 19. Никола Борисов (12. Генади Луго), 17. Цветан Илиев (45. Даниел Начев), 51. Илкер Будинов, 13. Руслан Черненко, 10. Янчо Андреев, 24. Лиандро Мартис (7. Георги Бабалиев), 11. Виктор Митев (9. Мехмед Сабри), 30. Божидар Васев

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Константин Чешмеджиев (37. Венцислав Керчев), 4. Людовик Соарес, 88. Тони Тасев, 93. Кемело Нгуена, 73. Иван Минчев (22. Дарко Тасевски), 7. Йон Бакеро (7. Кристиян Стоянов), 10. Радослав Кирилов, 9. Ахмед Ахмедов (33. Галин Иванов)