Новак поднесе изненадата на старта на родното първенство

Новият футболен сезон в България стартира с голяма изненада. Хебър Пазараджик победи с 1:0 Ботев Пловдив, при това в Коматево. Така Хебър се завръща по перфектен начин в Първа лига за своето четвърто участие в елита.

Преди началото на срещата капитанът на Ботев Пловдив - Тодор Неделев получи наградата си за победител в престижната анкета "Футболист на футболистите“ за миналия сезон 2021/2022. Тошко, който се възстановява от ужасяващата травма, която получи с националния отбор, днес получи бурни аплодисменти от феновете. Фланелка и букет пък получи легендата на Ботев Марин Бакалов.

Първият гол за новия сезон бе дело на Цветелин Тонев, който се разписа в 77-ата минута. Капитанът на гостите бе точен с мощен удар от въздуха, като попадението се оказа достатъчно за победата на Хебър.

Иначе във ВИП ложата на стадиона бе и голмайстор номер 1 за националния отбор на България Димитър Бербатов, който е кандадат за президент на БФС.