Пропуски на Божинов лишиха Септември от победа срещу Локо Пловдив

Локомотив Пловдив и Септември София завършиха наравно - 1:1 в приятелски мач, игран в Банско.

Столичани можеха а поведат още във 2-ата минута, когато нацелиха гредата. Четири минути по-късно те излязоха напред в резултата, след като Мохамед Траоре върна неразчетено към Пиргов и топката се озова във вратата на "смърфовете“.

В 18-ата минута гол на "смърфовете" бе отменен, след като Райън Бидунга се разписа с глава, но преди това извърши нарушение. След половин час игра Локомотив Пловдив изравни, след като Бирсент Карагарен центрира добре от корнер, а Георги Каракашев засече във вратата на Септември за 1:1.

В края на мача се откриха две добри положения пред Валери Божинов, но Илко Пиргов се намеси решаващо.